دوشنبه ٣١ خرداد ١٤٠٠
صفحه اصلي > حوزه رياست > دفتر حقوقي 
ثبت نام برای دانشجویان ورودی جدید شروع شد
دفتر حقوقي

 

کارشناس امور حقوقی دانشگاه: جلال یزدی

مدرک تحصیلی : لیسانس  حقوق قضایی

شماره  داخلی:  2082 

ایمیل:jalalyazdi44@yahoo.com

 

 

این دفتر انجام امورحقوقی از قبیل تهیه و تنظیم لوایح دفائیه ، پیش نویس قراردادها ، تنظیم اظهارنامه ودادخواست حضور دردادگاهها و محاکم و تعقیب پرونده ها و دعاوی اداری ، استخدامی و مسائل مرتبط  با حقوق کار بین کارگر و کارفرما و نظایر آن را بر عهده دارد.

وظایف و مسئولیت‌های کارشناسان حقوقی:

·

         تهیه و تنظیم متن قراردادها، مقاوله نام‌ها، مبایعه نامه‌ها و موافقت نامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی با اشخاص حقیقی و حقوقی و اظهارنظر و ارائه رهنمودهای لازم در زمینه حسن اجرای قراردادهای منعقده با دانشگاه.

·         شرکت در کمیسیون‌های مربوط به عقد قراردادهای دانشگاه به منظور ارائه راهکارهای حقوقی و قانونی.

·         تهیه گزارش‌های ادواری  موردی از مراحل اجرای قراردادها برای مقام مافوق.

·         گردآوری، نگهداری و به هنگام کردن کلیه آئین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و مقررات حقوقی مرتبط با وظایف دانشگاه آزاد اسلامی.

·         بررسی و اظهارنظر و ارائه راهنمایی‌های لازم در خصص مفاد آئین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و مقررات پیشنهادی از طرف واحدهای دانشگاهی.

·         جمع‌آوری و تنظیم‌اطلاعات جهت استفاده در متن لوایح دفاعیه دانشگاه آزاد اسلامی در مراجع صلاحیت‌دار‌وتنظیم‌و ارسال‌اظهارنامه‌های حقوقی.

·         جمع آوری، بررسی و تنظیم اطلاعات جهت ارائه نظرات مشورتی در پاسخ به پرسش‌های به عمل آمده از طرف واحدها و مراجع در زمینه مسائل حقوقی.

·         جمع‌آوری، بررسی و تنظیم اطلاعات جهت تهیه و تدوین لوایح قانونی، طرح تصویب نامه‌ها، اساسنامه‌ها و آئین‌نامه‌های مورد نیاز.

·         تهیه و تنظیم لوایح دفاعیه و ایفای وظایف نمایندگی دانشگاه آزاد اسلامی در جریان دادرسی‌های مطروحه در مراجع صالحه.

·         شرکت در جلسات و محاکم قضایی و اداری، استماع اظهارات و رسیدگی یا اظهارنظر راجع به موضوعات مطروحه طبق ضوابط مورد عمل.

·         مطالعه قوانین و مقررات مورد عمل و ارائه پیشنهادات لازم به منظوراتخاذ رویه واحد حقوقی در کلیه سطوح دانشگاهی.

·         بررسی و اظهارنظر در مورد کلیه مسائل حقوقی از نظر تطبیق تصمیمات مسئولان واحدهای دانشگاهی با قوانین و مقررات مورد عمل و ارائه راهنمایی‌های لازم به آنان.

·         طرح دعاوی در محاکم قضائی و پاسخگویی و پیگیری امر تا حصول نتیجه در جهت دفاع و تأمین منافع قانونی دانشگاه.

·         وصول مطالبات دانشگاه از اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق طرح دعوی در محاکم و تعقیب عملیات‌اجرائی ثبت یا اجرائی محاکم دادگستری.

·         طرح دعاوی به نمایندگی از طرف دانشگاه در دادگاه‌ها، مراجع و محاکم قضایی دیگر شهرها به منظور دفاع از منافع قانونی دانشگاه.

 

 

 

منو اصلی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
جستجو
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 13036
 بازدید امروز : 41
 کل بازدید : 9568358
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.2813
آدرس: میبد،کیلومتر 3 جاده میبد یزد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد میبد
infomaybodiau.ac.ir
كد پستي: 8965151567 ، تلفن : 5-32370161-035